9 Ağustos 2020 Pazar

 9 Ağustos 2020 Pazar

9 Ağustos 2020 Pazar

  • • Bu yıl, 7-8-9 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz V. Çalı Köy Filmleri Festivali’ni, pandemi koşullarına uygun olarak yeniden planladık. Daha önce kamplı yapılan ve büyük ilgi gören etkinliğimizi bu yıl kamp hizmeti vermeden gerçekleştireceğiz. • Ücretsiz Festivalimiz +13 izleyicisi kitlesine uygundur. •Girişte herkesin ateşi ölçülecek ve 37,3 ve üzeri ateşi olanlar festival alanına alınmayacak. • Festival alanına maskesiz girilemeyecek. İhtiyaç halinde konuklarımız için maske temin edebilecekleri bir noktamız olacak. • Girişte bulunduracağımız el dezenfektanının kullanımı zorunlu tutulacak. •Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak festival alanında kamp sandalyeleri arasında 1,5 metre olacak. Sandalyelerin elle temas edilen yüzeyleri her gün etkinlikten 45 dakika önce dezenfekte edilecek. Davetiyenize tanımlı QR kod hem cep telefonunuza hem de mail adresinize gönderilecektir. •Her güne ayrı davetiye söz konusudur. Aldığınız davetiye gün içindeki tüm gösterimlerde geçerlidir. Her festival katılımcısı günlük en fazla 3 davetiye alabilecektir. Festival katılımcısı eğer isterse her gün için davetiye edinebilir. • Katılımcılar festival alanına QR kod okumasıyla alınacaktır.

Seanslar

Aktif Seans Bulunmamaktadır.

Açıklama

-Biletlerimiz tükenmiştir...

19.00- Ahlat Ağacı / 188’
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

22.15 –  Akustik Konser
Ceren Toksöz & Ümit Büyükkoyuncu 

AHLAT AĞACI
9 Ağustos 2020 Pazar Saat: 19.00



2018/ Dram/ Türkiye/ 188’/ Renkli/ Türkçe
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Senaryo: Akın Aksu,  Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Nuri Bilge Ceylan
Müzik: Mirza Tahirovic
Oyuncular: Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin, Tamer Levent, Öner Erkan, Ahmet Rifat Sungar, Akın Aksu, Kubilay Tunçer, Ercüment Balakoğlu, Kadir Çermik, Sencar Sağdıç, Asena Keskinci
Yapımcı: Zeynep Özbatur Atakan

24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın (Bennu Yıldırımlar), En İyi Yardımcı Erkek (Murat Cemcir)
51. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) Ödülleri En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Doğu Demirkol), En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ( Bennu Yıldırımlar) , En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Murat Cemcir)

Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır..
İlk gösterimi 71. Cannes Film Festivali'nde gerçekleştirilmiştir.


Haberdar Ol !