8 Ağustos 2020 Cumartesi

8 Ağustos 2020 Cumartesi

8 Ağustos 2020 Cumartesi

  • • Bu yıl, 7-8-9 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz V. Çalı Köy Filmleri Festivali’ni, pandemi koşullarına uygun olarak yeniden planladık. Daha önce kamplı yapılan ve büyük ilgi gören etkinliğimizi bu yıl kamp hizmeti vermeden gerçekleştireceğiz. • Ücretsiz Festivalimiz +13 izleyicisi kitlesine uygundur. •Girişte herkesin ateşi ölçülecek ve 37,3 ve üzeri ateşi olanlar festival alanına alınmayacak. • Festival alanına maskesiz girilemeyecek. İhtiyaç halinde konuklarımız için maske temin edebilecekleri bir noktamız olacak. • Girişte bulunduracağımız el dezenfektanının kullanımı zorunlu tutulacak. •Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak festival alanında kamp sandalyeleri arasında 1,5 metre olacak. Sandalyelerin elle temas edilen yüzeyleri her gün etkinlikten 45 dakika önce dezenfekte edilecek. Davetiyenize tanımlı QR kod hem cep telefonunuza hem de mail adresinize gönderilecektir. •Her güne ayrı davetiye söz konusudur. Aldığınız davetiye gün içindeki tüm gösterimlerde geçerlidir. Her festival katılımcısı günlük en fazla 3 davetiye alabilecektir. Festival katılımcısı eğer isterse her gün için davetiye edinebilir. • Katılımcılar festival alanına QR kod okumasıyla alınacaktır.

Seanslar

Aktif Seans Bulunmamaktadır.

Açıklama

-Biletlerimiz tükenmiştir...

14.00-  Çitlembik Atölyesi

16.00- Avavi Atölyesi

19.00 – Nuh Tepesi / 109 ‘

Yönetmen : Cenk Ertürk

Yönetmen Cenk Ertürk,Yapımcı Alp Ertürk  

21.30 – Kaptan Fantastik / 120’

Yönetmen:  Matt Ross 


Nuh Tepesi
8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 19.00

2019/ Dram/ Türkiye, Almanya, Yunanistan/  109’/ Renkli / Türkçe
Yönetmen : Cenk Ertürk
Senaryo : Cenk Ertürk 
Görüntü Yönetmeni : Federico Cesca
Kurgu : Yorgos Mavropsaridis
Müzik : Leon Gurvitch
Oyuncular : Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgür
Yapımcı: Alp Ertürk, Şevki Tuna Ertürk

18. Tribeca Film Festivali – En İyi Senaryo Ödülü,  En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ( Ali Atay)
26. Altınkoza Film Festivali - En İyi Film Ödülü, En İyi Yönetmen Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü
Nuh Tepesi, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için çabalayan bir adamın hikayesini konu ediyor. Orta yaş krizi ile baş etmeye çalışan Ömer, babasının isteği üzerine onunla birlikte İstanbul'dan memleketleri Bursa'ya doğru yola koyulur. Ömer'in babası, öldüğü zaman köyün tepesinde bulunan, yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına gömülmek istemektedir. Ömer babasının isteğini kabul etse de, başta muhtar olmak üzere tüm köy halkı bu isteğe şiddetle karşı çıkar. Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inandıkları ağaç, köylü için adeta bir geçim kapısı olmuş, günde onlarca kişi tarafından ziyaret edilir hale gelmiştir. Ömer ve babası, arazinin kendilerine ait olduğunu kanıtlayabilmek için uğraşırken, bürokrasi engeline takılırlar. Köyde geçirdikleri bu zaman, yıllardır birbirlerini görmeyen baba oğulun itiraflar silsilesine dönüşecektir.

**Yönetmen Cenk Ertürk ve Yapımcı Alp Ertürk katılımıyla söyleşi gerçekleşecektir.

 

Kaptan Fantastik
8 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 21.30

2016/Dram- Komedi  /Amerika Birleşik Devletleri / 120’ /  Renkli/ İngilizce; Türkçe alt yazılı
Yönetmen: Matt Ross
Senaryo: Matt Ross
Görüntü Yönetmeni: Stéphane Fontaine
Kurgu: Joseph Krings
Müzik: Alex Somers
Oyuncular: Viggo Mortensen, George MacKay, Samantha Isler, Annalise Basso, Nicholas Hamilton, Shree Crooks, Charlie Shotwell

2016 Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış  En İyi  Yönetmen Ödülünü
2016 Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali Seyirci Ödülü

Ben (Viggo Mortensen) ve Leslie (Trin Miller), çocuklarını alışıgeldik medeniyet kalıplarının dışında, konvansiyonel eğitim formlarından farklı ve toplumsal normlardan uzakta, Pasifik Kuzeybatısı’nda satın aldıkları bir arazide yetiştirirler. Ancak Leslie’nin ölümüyle bu cennet düzeni bozulur. Ben, şehre götürmeye mecbur kaldığı çocuklarının, bu yeni yaşam biçiminin içinde kaybolmamaları için uğraşırken bir yandan da onları, annelerinin olmadığı bir hayata hazırlamaya çalışır. Leslie’nin ailesinin baskıları ve çocuklarının arkasından dolaplar çevirdiklerine inanmaya başlamasıyla Ben, yepyeni bir babalık sınavıyla karşı karşıya kalır ve kendi yöntemlerini sorgulamaya başlar. Haberdar Ol !