VUR YAĞMALA YENİDEN - EPİSOD 5

VUR YAĞMALA YENİDEN - EPİSOD 5

VUR YAĞMALA YENİDEN - EPİSOD 5

  • Yaş Grubu : 16+
  • Britanyalı oyun yazarı Mark Ravenhill’in, kısa oyunlardan oluşan epik oyunu Vur, Yağmala, Yeniden; savaş, barış, otorite, özgürlük, demokrasi, suç, ceza, hastalık, şiddet temaları üzerine yazılmış kısa oyunlardan oluşan bir bütün epik eser. Oyun, izole hayatlar yaşasak da gelişen teknoloji ve haberleşme araçlarıyla birbirimize bağlı olduğumuzu ve birbirimize karşı sorumluluklarımızın olduğunu konu alan büyük tek bir hikaye. Vur, Yağmala, Yeniden, 5 farklı yönetmenin sahneleyeceği 5 episoddan oluşuyor, her episodda NKT oyuncu ekibine misafir oyuncular katılıyor. Vur, Yağmala, Yeniden’in yönetmenleri Mert Öner, Melisa İclal Yamanarda, Ebru Nihan Celkan, Gülhan Kadim, Doğu Akal
  • 80 dakika

Seanslar

Nazım Hikmet Kültürevi : Nazım Sahne

Açıklama

Yazan Mark RAVENHILL
Çeviren Ayberk ERKAY
Yöneten Doğu AKAL


SUÇ VE CEZA

Ülkesinin işgalinin ardından, dul kalan bir kadın ve onu sorguya çeken bir asker. Askerin durmaksızın aradığı sevgi ve kadının ona istediğini vermemesi her ikisini de trajik bir sona sürüklemektedir.

Oyuncular: Ayşe Gülerman, Gökhan Kum


ODYSSEIA

Oyunda, uzun bir savaşın sonunda evlerine dönmeye hazırlanan askerleri görürüz.

Oyuncular: Adem Mülazim, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Cihat Temel, İbrahim Ersoylu, Mert Tiryaki


BİR ULUSUN DOĞUŞU

Savaş sonucu yıkılmış bir ülkenin yeniden doğuşuna katkıda bulunmak için gönderilmiş bir sanatçı grubu, bu iyileştirme süreci için çalışmaya başlamıştır.

Oyuncular : Ayşe Gülerman, Damla Çalışan, Gökhan Kum, Mesut Özsoy, Pınar Hande AğaoğluSEYİRCİLERİN DİKKATİNE

Nazım Hikmet Kültürevi sahnemizde, Covid-19 kuralları gereğince, %50 koltuk yerleşimi,  maskeli ve mesafeli oturma düzeni uygulanmaktadır.

20.08.2021 tarih ve 13441 sayılı İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca seyircilerimizin etkinliklere katılımında Aşı Kartı, Geçirilmiş Hastalık ve Son 48 Saat Negatif PCR testi kontrolleri Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle tüm izleyicilerimizin telefonlarına HES uygulamasını indirmesini / güncellemesini ve uygulamanın HES  Kod Ayarları kısmında tüm izinleri vermelerini rica ederiz.

İkinci doz aşısının üzerinden 15 gün geçmemiş olan izleyicilerimizin etkinlik alanına girebilmesi için Negatif Sonuçlu PCR testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.Haberdar Ol !